Dezastru!
Un lucru groaznic mi s-a întâmplat azi! Un lucru atât de oribil încât mi s-a făcut rău. Mi-e rău. Nu pot mânca, nu pot bea, abia mă mișca, nu am chef de nimic! Vrei să-mi oferi sex? Pleacă de aici! Nici măcar de sex nu am chef. DE NIMIC!
Nu știu ce să fac, încotro s-o apuc. De astăzi s-a isprăvit totul. Mini-lumea mea.
Ce fac alții când sunt așa la pământ? Beau, mănâncă, își taie venele, se duc la film, se aruncă de pe bloc etc.
Eu nu pot face astea:
– Să beau? Nu intră nimic. Nici apă nici bere cu lămâie, nici țuică, nici Martini. Am încercat. Nu vrea!
– Mâncare? Nimic. Nici pizza, nici înghețată de vanilie. Nici măcat șaorma. Pleacă cu savarina aia înmiresmată de aici! Nu vreau!
– Nu-mi place. Nu suport să văd sânge.
– Nu am chef să ies, să mă duc până la mall, să stau la coadă, să mai dau bani ca să văd un film. Să stau 2 ore fără să mă mișc. Dacă vreau la WC? Stai acolo smirnă în scaun, ca să nu-i deranjezi pe ceilalți cu fâțâiala. Nu contează că jumătate din sală stau cu nasul în telefoane, tu ești bine crescut și nu vrei să deranjezi!
– Aruncat de pe bloc? Neah… Îmi fâlfie frizura până jos, apoi se face mizerie, se strânge lume ca la urs, plânsete, nu. Nu vreau. Și nici nu aș putea să fac asta.
Am să încerc să dorm, poate îmi trece starea asta nasoală, sper cât mai repede. Însă ce s-a întâmplat? IATĂ AICI!

Ha,ha,ha!!! misto!
Ce mișto mă? E mișto să râzi de nefecirirea unui seamăn?
Greu cu tine …. nu stie omul cand sa te ia in serios :))
Pe cand incepeam sa te compatimesc (citind articolul), la final … poc, tzeapa!
Nu e țeapă mă. Că dacă ar fi fost țeapă, aș fi recunoscut. Da nu e. E nasol. E greu să trăiești asa…